En

 

 

2015 09 16

Pirmąkart Lietuvoje: verslo centre įsikurs vaikų darželis

Kitais metais didžiausio Baltijos šalyse ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ darželinukai į užsiėmimus žengs kartu su verslininkais. Nauja praktika – ikimokyklinukų ugdymas prie pat jų tėvų darbo – mūsų šalyje bus taikoma „Quadrum“ verslo centre.

 

 

„Šia integracija “Quadrum“ erdvėse, stipriname verslo mieto mieste idėją. Ja siekiame, kad įvairias paslaugas šalia darbo vietos gaunantys nuomininkai su namais ir buitimi susijusius rūpesčius galėtų išspręsti daug patogiau ir greičiau“, - teigia nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Schage Real Estate“ direktorius Kjetil T. Hanssen.


Daugiau tokios iniciatyvos privalumų pastebi ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo „Vaikystės sodas“ įkūrėja, socialinių mokslų daktarė Austėja Landsbergienė. „Pastebėta, kad netoli vaikų galintys būti tėvai išgyvena mažiau streso, o mažieji lengviau adaptuojasi. Tėvai dirbdami šalia vaikų gali daug lengviau įsitraukti į įvairias veiklas su atžalomis, daug dažniau su jais pasimatyti. Be to, verslo centrai dažnai yra patogioje miesto dalyje, tad su vaikais galima efektyviai įgyvendinti ugdymo programą: keliauti į miesto centrą, muziejus, parkus“, – sakė A. Landsbergienė.


Nuo pat pirmųjų „Quadrum“ ir „Vaikystės sodo“ atstovų susitikimų tapo aišku, kad bendra vizija turi daug sąlyčio taškų. „Itin modernus ir atitinkantis aukščiausius standartus verslo centras bus puiki vieta įgyvendinti „Vaikystės Sodo“ ugdymo programą. Tikimės bendradarbiavimo su šiame centre įsikursiančiomis įmonėmis – juk vaikai geriausiai mokosi aktyviai tyrinėdami juos supantį pasaulį, tad, manau, vieni kitiems galėsime pasiūlyti daug bendradarbiavimo galimybių“, – neabejojo A. Landsbergienė.


Pasak Kjetil T. Hanssen, nors tokia bendradarbiavimo patirtis šalyje analogų dar neturi, tikimasi sėkmės.
„Manome, jog galimybė „Quadrum“ nuomininkams būti arčiau vaikų bus paranku, o ir patiems vaikams verslo centras – tai saugi, įdomi, nors ir netradicinė, aplinka. Tad išsakę vieni kitiems lūkesčius džiaugiamės, jog pavyko susitarti ir įgyvendinti šią modernią, Lietuvoje naują bei drąsią idėją“, – teigė Kjetil T. Hanssen.


A. Landsbergienė neabejoja kad, dauguma „Vaikystės Sodo“ auklėtinių bus „Quadrum“ nuomininkų vaikai.


„Žinia, kartais tenka užtrukti darbe – tokiu atveju nereikės išgyventi, kur tuo metu bus vaikas – bus galima jį pasiimti ir atsivesti į darbą. Jeigu vaikas netikėtai apsirgtų, bus nesudėtinga juo pasirūpinti. „Vaikystės Sodas“ jau nuo 2010 metų kuriasi ten, kur žmonės dirba, nes tikime, kad dirbančių XXI amžiaus profesionalų šeimoms parankiau yra tuomet, kai darželis – netoli darbo“, – įsitikinusi socialinių mokslų daktarė.


Tuo tarpu aukščiausiai biurų klasei priskiriamas verslo centras „Quadrum“ išsiskirs ne tik netradiciniu požiūriu į verslo aplinką, bet ir novatoriškais techniniais sprendimais. Jis taps pirmuoju naujai statomu verslo centru Baltijos šalyse, turėsiančiu tarptautinį poveikio aplinkai vertinimo sertifikatą BREAAM. Tai – aukštos statinio kokybės garantija, kuri suteikiama įvertinus pastatų konstrukcijų tvarumą, poveikį sveikatai, energijos taupymą, vandens kokybę, medžiagų, atliekų ir žemės panaudojimo efektyvumą.


Naująjį verslo miestą mieste sudaro trys, pasaulio šalių vardais vadinami pastatai, kartu su kitomis erdvėmis užimantys bendrą 70 tūkst. kv. m. plotą. „Quadrum“ apima ne tik biuro patalpas, bet ir rekreacinę zoną – apželdintą miesto gyventojams ir svečiams atvirą kiemą, 700 vietų požeminį garažą, o taip pat – atskiras kultūrines bei paslaugų zonas. Bendra „Schage“ investicijų vertė į projektą – 260 mln. litų.
„Schage“ plėtojamame verslo pastatų ansamblyje įsikurs prancūzų investicijų įmonės valdoma aviakompanija „Avion Express“, informacinių technologijų įmonė „Tervezo“, būstinę įsteigs ir „DNB“ bankas.


„Quadrum“ verslo centras duris atvers kitų metų pavasarį.


Apie Quadrum
„Quadrum“ - tai įspūdingo dydžio, pagal naujausias architektūros tendencijas suprojektuotas administracinių pastatų ansamblis, verslo miestas mieste. Čia įsikūrusios įmonės bus ne tik puikiai matomos, bet ir galės vystyti savo veiklą itin patogioje, verslui ir žmonėms draugiškoje aplinkoje. Atsakingą požiūrį į darnią plėtrą, vystant „Quadrum“ verslo miestą, patvirtins BREEAM - žymiausias pasaulio poveikio aplinkai vertinimo metodas ir pastatų reitingavimo sistema. Šis prestižinis sertifikatas liudija apie taupų energijos panaudojimą ir socialiai atsakingą aplinkos tausojimą, kurį verslo centre įkūnys geoterminis šildymas, „išmaniosios“ ventiliacijos ir apšvietimo sistemos, specialios fasado izoliacinės savybės, lietaus vandenį tausojantys stogai bei kitos pažangiausios energijos taupymo technologijos. „Quadrum“ taps pirmuoju naujai statomu verslo centru Baltijos šalyse, gavusiu šį sertifikatą. Investicijos į šį projektą siekia 75 mln. eurų.


Apie „Schage“:
„Schage“ priklauso Schage šeimos valdomai Norvegijos įmonių grupei. „Schage Group“ bendra metinė apyvarta 2013 m. siekė 152 milijonų eurų, o „Schage Eiendom“ privataus kapitalo vertė sudarė 232 milijonus eurų Nuo 1998-ųjų metų įmonė veikia ir Lietuvoje. Per šį laiką sėkmingai įgyvendino šiuos projektus: administracinių pastatų ansamblį rekonstruotame buvusiame vienuolyne Subačiaus gatvėje, biurų pastatą Vytenio gatvėje, gyvenamųjų namų kompleksą Vilniaus senamiestyje „Mikalojaus žiedas“, gyvenamuosius pastatus Žvėryne, Latvių gatvėje ir kitus. Motininė kompanija išvystė ir pastatė ne vieną A klasės biurų projektą Norvegijoje, tokį kaip Oslo „Skoyen Atrium“ (40,000 m²), „Skoyen Atrium III“ (25,000 m²), „Helsfyr Atrium“ (38,000 m²). Taip pat – biurų projektą, esantį Kristiansande (70,000 m²).

 

Apie „Vaikystės sodas“

2010 m. įkurtas „Vaikystės sodas“ per penkerius veiklos metus Lietuvoje iš viso atidarė 13 padalinių – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Ir tapo didžiausiu ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklu Baltijos šalyse.

Vaikystės sode“dir­ba­ma pagal uni­ka­lią kon­teks­ti­nio ug­dymo prog­ra­mą, kur­tą vadovaujantis Tarptau­ti­nio ba­ka­lau­reato ir „Reg­gio Emi­lia“ prog­ra­mo­mis. Ši ugdymo prog­ra­ma re­mia­si į ketu­rias pag­rin­di­nes ko­lo­nas: gamta­moks­li­nę, so­cioe­mo­ci­nę, ma­tema­ti­nę-tech­no­lo­gi­nę ir raš­tin­gumo ug­dy­mo.

XXI am­žiu­je itin svar­bus tapo emo­ci­nis in­te­lek­tas. Nau­jausi ty­ri­mai by­lo­ja, kad pir­miau­sia vai­kas tu­ri ge­rai jaus­tis – jei­gu ap­lin­ko­je jis jau­čia­si my­li­mas ir lau­kia­mas, pa­sie­kia­ma ge­riausių re­zul­ta­tų. Taigi „Vaikystės sodas” pir­masis Lie­tu­vo­je pra­dė­jo­ įgy­ven­dinti ir  Ki­mo­čių so­cioe­mo­ci­nio in­te­lekto ug­dy­mo prog­ra­mą. Sie­kia­ma, kad vai­kas kas­dien to­bu­lė­tų, to­dėl kiek­vie­na programos da­lis tu­ri sa­vo tiks­lus ir už­da­vi­nius.


Daugiau informacijos:

Kjetil T. Hanssen
UAB “Schage Real Estate” generalinis direktorius (kalba lietuviškai)
+370 687 77874
kjetil@schage.lt

Jolita Macelytė
UAB „Vaikystės sodas“ komunikacijos vadovė
+370 699 65102
jolita.ma@vaikystes-sodas.lt