En

 

 

2014 02 26

UAB „Staticus“ bus atsakinga už didžiausio ir ekologiškiausio Lietuvos verslo “Quadrum” centro fasadus

UAB „Staticus“ bus atsakinga už didžiausio ir ekologiškiausio Lietuvos verslo “Quadrum” centro fasadus

 

UAB „Staticus“ bus atsakinga už didžiausio ir ekologiškiausio Lietuvos verslo “Quadrum” centro fasadus

 
 

Bendrovė „Staticus“ prisijungė prie didžiausio Lietuvoje verslo centro „Quadrum“ statybų. Šalys pasirašė per 56 mln. litų vertės sutartį, pagal kurią "Staticus" suprojektuos, pagamins ir sumontuos visų centro pastatų fasadų konstrukcijas.

 

 

Verslo miestas bus „surinktas“ iš dalių

 

Verslo centro fasadus, kurių plotas viršys 28 000 m2,patikėta suprojektuoti, pagaminti ir sumontuoti „Staticus“. Šiam projektui bendrovės inžinieriai sukūrė specialias aliuminio ir stiklofasado konstrukcijų sistemas. Gamykloje bus pagaminti visiškai užbaigti ir sukomplektuoti sienos elementai. Juose jau bus integruoti langai, durys, fasadą apšviečiantys LED šviestuvai, išorinės ir vidinės elektrinės ritininės užuolaidos, apsaugančios nuo saulės, ir kitos dalys. Statybų aikštelėje elementus tereikės sujungti tarpusavyje. Toks sprendimas sutrumpina montavimo laiką, sumažina montavimo įrengimų poreikį ir užtikrina aukščiausią kokybę.

 

Pritaikys Skandinavijoje įgytą patirtį

 

Iš kitų Lietuvos verslo centrų „Quadrum“ išsiskirs ne tik dydžiu, bet ir tvarumu. Tai bus pirmasis verslo centras Baltijos šalyse, sertifikuotas pagal tarptautinį pastatų poveikio aplinkai vertinimo ir klasifikacijos standartą BREEAM. Projekto vystytojai planuoja pasiekti klasę „labai gerai“.

 

„Sertifikuojant pagal BREEAM vertinama labai daug kriterijų: medžiagų, atliekų, vandens ir žemės efektyvus panaudojimas, kiek CO2 išsiskyrė atvežant produktus į gamybos vietą, statybų aikštelę, koks apšvietimas, oro kokybė, kaip darbas tokiame pastate veikia darbuotojų sveikatą, savijautą, ar jame patogu ir kt., – pasakoja Vaidas Vičius, „Staticus“ rinkodaros projektų vadovas. – Vakarų šalyse pagal šį standartą sertifikuoti projektai yra vertinami ne tik juose įsikuriančių įmonių, bet ir visuomenės.“

 

BREEAM sertifikatas Lietuvoje dar naujovė, bet „Staticus“ jau turi patirties dirbti pagal jo reikalavimus. Skandinavijos šalyse ji įgyvendino ne vieną projektą, sertifikuotą pagal šį standartą. Pasak „Staticus“ generalinio direktoriaus Vytauto Vankevičiaus, bendrovė dirba pagal itin aukštus skandinaviškus kokybės standartus. Šią patirtį taiko ir statydama Lietuvoje.